Wyposażenie łazienki – co się sprawdzi?

Nie ulega wątpliwości, ze łazienka, to jedno z najważniejszych powieszeń w domu, które odwiedzamy często. Higiena gra tutaj główną rolę, ale nie należy zapominać także o tym, by była ona przytulna i po prostu dobrze się prezentowała. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na przyjmowanych gości, ale także i dla naszego komfortu. Niekiedy jednak łazienka zaprojektowana i stworzona została w ten sposób, że jej sprzątanie bywa mocno utrudnione. Jak więc usprawnić ten proces? Co jak pomoże w utrzymaniu czystości w łazience? Jakie wyposażenie łazienki wybrać i czy naprawdę ma to aż takie znacznie? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania!

W co wyposażyć naszą łazienkę?

Zdaje się, że wybór jest bardzo prosty i nic szczególnego nie możemy tutaj wymyślić. Jednak są pewne aspekty, które pomijamy przy wyborze wyposażenia łazienki, a które naprawdę mają ogromne znaczenie w późniejszym utrzymaniu czystości w tym pomieszczeniu. Oto kilka naszych patentów:

Miska do WC, którą łatwo można będzie wyczyścić

To rzecz, która wymaga szczególnego utrzymania czystości. W niej – bez wątpienia – gromadzi się najwięcej zarazków i bakterii. Myjemy ją często, niestety nie zawsze odkładnie. I nie wynika to z naszej winy. Posiada ona zakamarki, które ciężko dokładnie doczyścić. Jednak możemy sobie pomóc. Oczywiście podstawa są środki chemiczne oraz regularność sprzątania, jednak warto zwrócić uwagę na to, jaką miskę klozetową wybieramy, Doskonałym rozwiązaniem będzie toaleta bezrantowa (zwana również toaletą bezkołnierzową). W przeciwieństwie od tradycyjnych modeli, pozbawiona jest obrzeża otaczającego misję, dzięki temu nie w niej miejsca, w którym rozwijają się bakterie.

Toaleta myjąca

Ciekawym rozwiązaniem są również toalety myjące. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością trafi do wielu osób, które szczególnie cenią sobie higienę osobistą. Takie rozwiązanie to nic innego jak muszla klozetowa tworząca połączenie toalety bidetem. Pozwala ona także zaoszczędzić sporo miejsca w łazience ze względu an to, że pełni dwie funkcje.

Wanna z akrylu sanitarnego

Wybierające ceramikę sanitarną, warto zwrócić na materiał, z którego jest ona wykonana. Dlaczego jest to ważne? Otóż nie bez powodu – ma to wpływ na utrzymanie higieny w łazience. Wanny szybko się brudzą, dlatego też, jeśli wybieramy wannę do naszej łazienki, sprawdźmy ofertę tych produktów wykonanych z akrylu sanitarnego. Akryl sanitarny zabezpiecza przed rozwojem bakterii i pleśni, a samo utrzymanie czystości an jego powierzchni jest o wiele łatwiejsze. Ponadto akryl – w przeciwieństwie do innych materiałów – jest całkowicie odporny na różnego rodzaju środki chemiczne, a nawet na zarysowania czy niewielkie uszkodzenia chemiczne. Ponadto akryl sanitarny jest miły w dotyku i jednocześnie długo utrzymuje ciepło.

Podtynkowa armatura

Nie da się ukryć, że element ten jest już niemalże wyznacznikiem nowoczesnej łazienki. Ponadto stanowi o wiele bardziej estetyczne rozwiązanie. Co ważne, rezygnując z odkrytej instalacji, pozbywamy się jeszcze jednego elementu z łazienki, który trzeba czyścić z kamiennych osadów.

Automatyczna dezynfekcja dla systemów z hydromasażem

Jeżeli zamierzamy wyposażyć nasza łazienkę w wannę z hydromasażem, wybierzmy rozwiązanie, które przyszłościowo ułatwi nam czyszczenie. Pamiętajmy, że w tych otworach może gromadzić się pleśń, rdza, czy nawet mogą rozwijać się tam glony. Co więcej – nie są to otwory, które w łatwy sposób możemy wyczyścić. Bardzo ważne jest zatem to, by wybrać wannę, która posiada automatyczny system dezynfekcji.

Prysznic, który łatwo możemy wyczyścić

Kabina prysznicowa brudzi się niezwykle szybko i nierzadko trudno ją doczyścić. Zaradzić temu można w łatwy sposób – świetnie sprawdzi się  jej częste przecieranie wodą z dodatkiem detergentu, co utworzy doskonałą powłokę odporną na osad z mydła i zacieki.

Podsumowanie

Zdawać by się mogło, że sprzątanie każdej łazienki wygląda tak samo. Jednak jak się okazuje, nie jest tak do końca. W łatwy sposób możemy ułatwić sobie zarówno ogólne sprzątanie, jak i całościowe utrzymanie higieny w naszej łazience. Wystarczy jedynie dokonywać rozsądnych wyborów już na etapie zakupów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 PolskaOK - WordPress Theme by WPEnjoy